RATAJ Volcano Red 8 l

Kód: 5213
Neohodnoceno
Značka: Rataj
399 Kč / ks 330 Kč bez DPH
Skladem (5 ks)
Možnosti doručení

Červený substrát, vulkanického původu, zrnitost 2-5 mm, vysoce porézní.

Detailní informace

Kamenná prodejna
Specializovaná akvaristika
Eshop a kamenná prodejna v Brně
Kvalita
Kvalita a spolehlivost
Otestováno samotnými akvaristy
Phone
+420 545 215 117
info@sklorex.cz

Detailní popis produktu

Červený substrát, vulkanického původu. Granule jsou 2-5 mm velké, vysoce porézní. Na rozdíl od křemičitých písků substrát nesléhá a obsahuje dostatek kyslíků nezbytného pro kořeny rostlin a filtrační bakterie. Kořeny rostlin snadno prorůstají substrátem a berou si živiny ze dna. Lepší proudění vody zajišťuje navíc ve dně rovnoměrné rozložení živin a teploty.

Na rozdíl od tzv. japonských substrátů (sušené obohacené jíly) neuvolňuje do vody nadbytečné  živiny. Není proto nutná extrémně častá výměna vody (2-3x týdně) v počátcích založení akvária  Sušené jíly navíc mají také tendenci intenzivně poutat látky rozpuštěné ve vodě. Tím se stává komplikovanější např. léčení ryb a hnojení rostlin, kdy je nutné nadlimitní hnojení hlavně draslíkem.

    Zrnitost: 2-5 mm
    Chemicky neutrální, obsahuje pouze stopová množství Fe, Mn (mmol/l)
    Substrát je porézní = nesléhá, dobře vede živiny a kyslík
    Perfektní pro zakořenění a růst rostlin
    Pórovitý substrát je ideální domov pro filtrační bakterie, které čistí vodu = zdravé a čisté prostředí pro ryby a rostliny
    100% přírodní
    Drží tvar - vhodný pro vytváření efektních hardscapů
    Nedrolí se
    Neuvolňuje do vody živiny - není nutná častá výměna vody
    Snadná manipulace

Použití
Substrát před použitím propereme. Volcano jako ryze přírodní produkt obsahuje i drobný lávový prach. Není ovšem vůbec nutné substrát vyprat zcela dočista. Volcano není úplně chemický inertní, obsahuje stopové prvky Fe a Mn. To je jedním z důvodů, proč v něm rostliny tak dobře rostou. Pokud substrát propereme jen zhruba a část lávového prachu v něm zůstane, vůbec to nevadí. Naopak, drobné částice jsou zdrojem okamžité výživy pro rostliny. Jen je nutné takto připravený substrát velmi opatrně a pomalu napouštět, viz. naše video Zakládání akvária.

Substrát VOLCANO RED Rataj neobsahuje živiny ani bakterie.

Dobré je tedy použít zásobní substrát, který obsahuje živiny podporující růst a vitalitu rostlin. Doporučujeme např. obohacený substrát Aquaclay Ground - Staré dno.
Zásobní substrát doporučujeme použít pro náročná (high-tech) akvária, která jsou vybavena intenzivním osvětlením, CO2 dávkováním a jsou osázena náročnými rostlinami. Pro nenáročná akvária (low-tech) doporučujeme použit organominerální kuličky Bivoj, které uvolňují živiny pozvolna.

Prospěšné bakterie, které se podílí na filtraci vody v akváriu, doplníme do akvária pomocí přípravku Bactoesex. Bactoesex kromě bakterií obsahuje i výživu pro jejich rychlé namnožení. Díky bakteriím bude voda v akváriu nejenom křišťálově čistá, ale hlavně "zdravá".

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: