PRODAC Mutacal 250 g

Kód: 04194
Neohodnoceno
Značka: Prodac
197 Kč / ks 163 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)
Možnosti doručení
Prostředek ze speciální pryskyřice na snížení celkové tvrdosti vody.

Detailní informace

Kamenná prodejna
Specializovaná akvaristika
Eshop a kamenná prodejna v Brně
Kvalita
Kvalita a spolehlivost
Otestováno samotnými akvaristy
Phone
+420 545 215 117
info@sklorex.cz

Detailní popis produktu

Tento produkt se skládá ze speciální pryskyřice, která dokáže vázat ionty, čímž snižuje celkovou tvrdost vody ve sladkovodním akváriu. Tvrdost vody pro tropické ryby je třeba udržovat pod 8odGH dle německé stupnice tvrdosti, zatímco celková tvrdost vody z vodovodního řádu se pohybuje okolo 11odGH a mnohdy i více. Mutacal pryskyřice aktivuje  iontovou výměnu, kdy na sebe váže část iontů z vody. Tímto procesem se snižuje tvrdost vody v akváriu a vytváří se příznivé prostředí pro akvarijní ryby.

Použití: balení 250g této pryskyřice postačí na 130l vody. Naplňte děrovaný sáček (punčošku) odpovídajícím množstvím Mutacal pryskyřice a umístěte jej na vhodné místo tak, aby skrz něj proudila voda. Po 24 hodinách překontrolujte tvrdost vody pomocí testu GH a pokud bude tvrdost vody na požadovaných hodnotách, sáček s pryskyřicí odstraňte. Pokud je po 24 hodinách tvrdost vody stále vysoká, lze opětovně použít  Mutacal pryskyřici po jejím zregenerování. Pro regeneraci pryskyřice použijte 500g soli, kterou rozpustíte ve dvou litrech vody a následně nechte tento roztok protéct skrz sáček s pryskyřicí. Vodu zachyťte do náhradní nádoby a proces zopakujte. Jakmile se pryskyřice zregeneruje, je připravena pro další použití. 

Upozornění: po ukončení snižování tvrdosti vody v akváriu vyjměte pryskyřici ze sáčku a pro její další použití ji udržujte vlhkou. Pokud pryskyřice vyschne, stává se neúčinnou a nelze ji vrátit do původního stavu. Mutacal pryskyřice může být regenerována třikrát a poté se stává neúčinnou.

Balení: 250 g - postačující pro 130 litrů vody.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: