Korková kůra malá Robimaus

Kód: 52150001
Neohodnoceno
Značka: ROBI MAUS
163 Kč / ks 135 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)
Možnosti doručení
Přírodní dekorace do terárií a paludárií.

Detailní informace

Kamenná prodejna
Specializovaná akvaristika
Eshop a kamenná prodejna v Brně
Kvalita
Kvalita a spolehlivost
Otestováno samotnými akvaristy
Phone
+420 545 215 117
info@sklorex.cz

Detailní popis produktu

Korek je jedním ze základních dekoračních materiálů používaných v teraristice. Díky svým unikátním vlastnostem lze použít téměř v každém teráriu, akvateráriu i paludáriu. Kůra je 100% přírodního původu, na jejím povrchu se dokonce rozrůstají lišejníky, na zvrásněné kůře působí velmi zajímavě a pro zvířata to není absolutně závadné. Díky nepravidelnému a hrubému povrchu se po ní zvířatům výborně šplhá, hadi i jiní plazi se o ní při svlékání otírají a pomáhají si starou kůži uvolnit. Ačkoliv má kůra hrubou strukturu, je zároveň pevná a velice pružná a proti jiným dekoracím poměrně lehká, takže zvířatům neublíží.

Korková kůra vydrží i trvalé ponoření ve vodě, proti jiným kůrám je ve vodě velmi stabilní a než se rozpadne, trvá to roky. Ideálně se hodí pro vytvoření slunícího místa v akvateráriích s vodními želvami. Želvám se po kůře velmi dobře leze, nepravidelný povrch kůry jim při slunění dovoluje osychat i ze spodu, což je pro tato zvířata nezbytné z hlediska prevence plísňových onemocnění. Pružný povrch kůry zároveň nezpůsobuje odírání plastronu (břišní části krunýře). Kůra zpočátku plave, po několika letech zcela nasaje vodu a potápí se, vždy je nutné ji v akvateráriu dobře uchytit (buď pomocí velkých přísavek nebo pomocí silikonu na sklo nalepených úchytek, ke kterým se kůra přiváže). Je dobré ji uchytit tak, že část je ponořena a část je nad hladinou, aby želvy mohly pohodlně vylézt nahoru. Pod kůrou tím vzniká ve vodě prostor, který zvířata s oblibou využívají jako úkryt.

Kousky kůry mají různý tvar a velikost, některé jsou rovné, některé ohnuté, jiné jsou tenké nebo zase naopak tlusté. Fotka je pouze ilustrační !

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: