INVITAL Japanese Soil 8l Normal japonský substrát (dříve Platinum Soil)

Kód: PSN8
Neohodnoceno
Značka: Invital
565 Kč / ks 467 Kč bez DPH
Skladem (12 ks)
Možnosti doručení

Japonský akvarijní substrát černé barvy s vysokým obsahem živin a zrnitostí 3-4 mm.

Detailní informace

Kamenná prodejna
Specializovaná akvaristika
Eshop a kamenná prodejna v Brně
Kvalita
Kvalita a spolehlivost
Otestováno samotnými akvaristy
Phone
+420 545 215 117
info@sklorex.cz

Detailní popis produktu

Substrát Invital Japanese Soil je přírodní akvarijní substrát vyrobený v Japonsku.  Jedná se o velmi úrodnou černozem, která je v továrně sušena do kuliček,  které se nerozpadají, nekalí vodu a mohou se tak snadno použít v  akváriích.

Tyto substráty jsou naprosto úžasné pro ty, kteří chtějí pěstovat akvarijní rostliny (náročné i nenáročné), dále pak pro ty, kteří chovají ryby, které vyžadují měkkou vodu nebo nižší pH okolo 6,5, jelikož tento substrát udržuje v akváriu tyto hodnoty. Dále je zcela ideální pro chov sladkovodních krevetek.

V čem je japonský substrát Invital Japanese Soil jiný oproti běžným akvarijním substrátům nebo písku?

  • snižuje  pH - substrát snižuje pH vody na hodnotu 6,5 do slabě kyselé  oblasti. Je jedno, zda máte zdrojovou vodovodní vodu nad pH 7. Do  několika hodin po nalití do akvária s tímto substrátem se hodnota pH  vody ustálí vždy na pH 6,5 a dlouhodobě se na ní drží – to je ideální  hodnota pro většinu tropických rybek a také rostlin, které tak lépe  přijímají živiny.
  • snižuje tvrdost vody - snižuje  celkovou tvrdost vody a KH – opět většina rostlin a ryb preferuje měkkou  vodu. Zejména u jemnolistých nebo kobercových druhů rostlin je to velmi  důležité. Substrát snižuje celkovou tvrdost na 5°dGH a uhličitanovou směrem k 0 dKH. Tvrdost a pH vody neumí ovlivňovat žádné  jiné substráty na trhu, než ty japonské.
  • obsahuje  množství živin pro rostliny - tím, že jsou granulky tohoto substrátu  vyrobeny z největší části z japonské černozemě, obsahuje samozřejmě  spoustu živin pro rostliny, které vydrží několik let. Je to stejné jako  na polích – ve štěrku Vám bez hnojení neporoste nic, v hnědozemích to  nebude úplně ono a v černozemi můžete pěstovat cokoliv. Při použití  tohoto substrátu tedy hnojíte do vody jen doplňkově – nic se nestane,  pokud přihnojit hnojivem do vody zapomenete. Rostliny si vezmou kořeny  tolik živin, kolik potřebují.
  • akvárium vhodné pro ryby -  granulky tohoto substrátu jsou velmi pórovité, což umožňuje osídlení  obrovskou spoustou filtračních bakterií. Je to jako byste měli akvárium  filtrováno dalším velkým filtrem. Ve vodě tak nebudou různé škodlivé  látky, jelikož budou okamžitě transformovány bakteriemi.
  • substrát  do sebe nasává nadbytečné živiny - jelikož obsahuje tento substrát i  jílovou složku, nasává do sebe z vody přebytečné živiny. V praxi to  znamená, že jsou všechny živiny uzamčeny pěkně v substrátu a přístupné  rostlinám. Ve vodě je živin jen minimum, takže nemají řasy nárok. Doporučuje se hnojit do vodního sloupce jen střídmě, pravidelně nějakým  komerčním hnojivem, aby byla ve vodě jen trocha živin pro mechy nebo  rostliny preferující příjem živin listy.
  • substrát čistí  vodu - má schopnost vyčistit vodu tak, že je  zcela průhledná. Odstraňuje a nasává do sebe omezeně i zbarvení z kořenů.
  • substrát je vhodný pro krevetky - tento  substrát je naprosto ideální pro krevetky a tropické rybky. Nejenže  snižuje tvrdost a pH na optimální hodnoty, ale také vypouští huminové kyseliny, takže si budou Vaše rybky připadat téměř jako ve svém  přírodním prostředí.
  • substrát nevypouští čpavek - neobsahuje tak velké množství organických látek, které se v  prvním měsíci u konkurenčních japonských substrátů rozkládají a  vytvářejí čpavek. Výměny vody není potřeba ze začátku provádět tak  často.
  • substrát je 100% přírodní - po otevření balení  budete překvapeni, jak substrát voní – přesně jako usušená, kvalitní  hlína. Tento substrát je zcela přírodní a Vaše rybky a rostliny se tak  budou cítit přesně, jako by byly ve své domovině. Má v sobě všechny výhody přírodní hlíny, avšak nešpiní vodu, nerozpadá se a naopak ji  čistí.
Invital Japanese Soil - návod

V naší nabídce naleznete verzi Normal s granulemi velikosti 3-4 mm a verzi Powder s granulemi velikosti 2 mm. Pro běžné použití doporučujeme použít verzi Normal. Pokud plánujete osázet nádrž kobercovými rostlinkami nebo chcete dodat jemnější vzhled, je vhodné nasypat k čelnímu sklu verzi Powder. Verze Powder je také ideální pro malá akvária do 50 litrů, kde vypadají menší granulky lépe.

Použití a dávkování:

Substrát nepropírejte. Umístěte jej do akvária a zalijte vodou. V prvních hodinách může být voda velmi lehce zakalená. Zákal však během jednoho dne zmizí a voda se stane křišťálově čistou. Při výsadbě rostlin doporučujeme akvárium napustit do 1/3 výšky vodou, zasadit rostliny a následně akvárium dopustit.

Vodu stačí vyměnit první týden 2x a následně jednou týdně nebo jednou za dva týdny. Samozřejmě častější výměnou nic nezkazíte.

Pokud chcete mít garantovány pH a tvrdost vody, použijte následující množství substrátu:

Pro 35 l akvárium – 6-8 litrů substrátu

Pro 57 l akvárium – 8-11 litrů substrátu

Pro 157 l akvárium – 24-32 litrů substrátu

Tato množství jsou nutné jen pokud chcete mít pH a tvrdost na požadované úrovni – např. pro chovatele krevetek.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: