DAJANA Malachit green 100 ml

Kód: 16521
Novinka
Neohodnoceno
Značka: Dajana
117 Kč / ks 97 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…
Univerzální dezinfekční přípravek, obzvláště účinný proti velkým invazím nemoci bílých teček (krupička) - Ichthyophthirius multifiliis.  

Detailní informace

Kamenná prodejna
Specializovaná akvaristika
Eshop a kamenná prodejna v Brně
Kvalita
Kvalita a spolehlivost
Otestováno samotnými akvaristy
Phone
+420 545 215 117
info@sklorex.cz

Detailní popis produktu

Velmi účinný přípravek, může být však toxický pro některé druhy málo domestifikovaných ryb, obzvláště pro většinu ryb dna (krunýřovci, pancéřníčci). Doporučujeme vyzkoušet test citlivosti na jednotlivé druhy Vaší osádky akvária. V případě špatné snášenlivosti, nebo při vizuálních dýchacích potížích, doporučujeme zákrok provést přípravkem METHYLENOVÁ modř.

Dávkování: 1 ml na 100 l akvarijní vody.

Aplikace: Při aplikaci doporučujeme zvýšit teplotu vody o 2 °C, nefiltrovat, nesvítit a silně vzduchovat. Po aplikaci vyměnit polovinu vody v nádrži, vyprat filtr a přidat START+ a BIOFILTR.

Tento přípravek je velmi účinný především proti kožním parazitům, tzv. nemoci bílých teček, do Ø 1 mm – Krupička = Ichthyophthirius multifiliis, Oodiniu, dravým nálevníkům, bakteriím a řasám. V akvaristice a všeobecně v rybářství je hojně používán. Je velmi razantní. Proto doporučujeme velmi precizní zacházení. Je bezpodmínečně nutné dodržet dávkování předepsané návodem. Při dodržení výše uvedených upozornění je procento úspěšných zákroků velmi vysoké. Výjimku tvoří rybky, u nichž nákaza postihla oblast žaber (rybky stojí hlavou k hladině a obtížně dýchají). V takové situaci doporučujeme použít methylenovou modř.

APLIKACE:
Počáteční dávka max. 1 ml/100 litrů akvarijní vody vždy po předchozí výměně 1/2 akvarijní vody za čerstvou.
Pozn. Malachitová zeleň se rychle navazuje na organickou hmotu. Proto máme-li nádrž silně zarostlou, můžeme za několik hodin velmi opatrně přidat. Přitom sledujeme chování ryb. Při náhodném předávkování ihned zředit čerstvou vodou.

Postup:
- 1., 3. a 6. den po výměně 1/2 vody za čerstvou aplikujme plnou dávku (max. 1 ml/100 ltr. Akvarijní vody).
- 9. den možno přidat bez výměny vody ještě 1/2 dávku, nebo 1/2 dávku FMC.
- Kmeny parazitů si časem vypěstovaly jistou imunitu vůči chemikáliím tohoto typu, proto je důležité léčbu nepřerušit a vždy ji dokončit!
- Vypojení filtrace, zvýšení teploty, nesvícení, nekrmení během zákroku je při práci s MALACHITOVOU ZELENÍ samozřejmostí.
- Pozor v lokalitách s měkkou a kyselou vodou. U těchto typů vod se účinek akvarijních léčiv zvyšuje!
- Po odeznění nemoci doporučujeme nadávkovat „BIOFILTR“ a „START+“ pro obnovení denitrifikačních bakterií v náplních filtrů a tím k obnovení biologické rovnováhy v nádrži.

UPOZORNĚNÍ:
- Pozor na oděv, silně barví!
- Přípravek je zabalen do speciálního obalu, který zamezuje rozklad světlem, ale přesto jej přechovávejte na tmavém místě a hlavně – důsledně mimo dosah dětí!
- Při práci zachovávejte základní hygienická pravidla, dále nejíst, nepít a nekouřit, při zasažení sliznic vyplachujte vodou a vyhledejte lékaře.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: