DAJANA Acriflavin 100 ml

Kód: 16511
Neohodnoceno
Značka: Dajana
117 Kč / ks 97 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)
Možnosti doručení
Základní protiplísňový přípravek. Akridinové barvivo zamezující buněčné dělení za nutného spolupůsobení světla.

Detailní informace

Kamenná prodejna
Specializovaná akvaristika
Eshop a kamenná prodejna v Brně
Kvalita
Kvalita a spolehlivost
Otestováno samotnými akvaristy
Phone
+420 545 215 117
info@sklorex.cz

Detailní popis produktu

V akvaristické praxi používán především proti plísním rodu Saprolegnia a Achlya. V nízké koncentraci (v závislosti na pH a tvrdosti vody) velmi vhodný k ošetření jiker.

Dávkování: 10 ml na 100 l akvarijní vody.

Aplikace: Po aplikaci vyměnit polovinu vody v nádrži, vyprat filtr a přidat START+ a BIOFILTR. .

Tento desinfekční přípravek obsahující akridinové barvivo, které potlačuje parazitální infekce typu Costia Sp., Chilodonella Sp. a infekce způsobené plísněmi, omezuje růst řas a působí antibakteriálně. V akvarijní praxi je velmi oblíben pro svoji dobrou snášenlivost naprostou většinou akvarijních ryb a živočichů. Ve velmi malé koncentraci je vhodný k ošetření jiker ve stadiu jejich vývoje. Profesionální akvaristy upozorňujeme, že jeho použití je potřeba sladit s pH vývojové vody a intenzitou osvětlení – elementky* většinou bývají záměrně přistíněny a to oslabuje jeho účinnost. Jako léčivo kožních a bakteriálních příhod je velmi účinný, zvláště snesou-li léčené druhy rybek podstatný, avšak pozor – individuální, přídavek soli. Jeho použití v okrasných nádržích, např. holandského typu, je možné, ale jen tehdy jedná-li se o tzv. dlouhodobou léčbu, po které rostliny zpravidla pozastaví růst, ale nehynou, což by mohlo nastat při razantní krátkodobé léčbě, nebo naopak při extra dlouhodobých lázních, při kterých je nutno zhruba každý 3. den přidávat malou dávku vlivem rozkladu léčiva a jeho navázání se na organickou hmotu. Pro jeho malou toxicitu rovněž doporučujeme jeho využití jako prevenci při jakékoliv manipulaci s rybami či hrubších zásazích do biorytmu akvárií.

INDIKACE: Ichthyophthirius Multifiliis – Krupička, Oodinium, Chilodonella, Costia, Saprolegnia, Achlya

APLIKACE:
- Určit druh a charakter onemocnění.
- Vyzkoušet citlivost na jednotlivcích osádky Vašeho akvária nebo alespoň na nejchoulostivějším druhu a zkusit přidání kuchyňské soli.
- Dodržet návod na etiketě.
- Vyjmout filtraci, jen silně vzduchovat.
- Svítit po celou dobu léčby (narozdíl od FMC, MALACHITOVÉ ZELEŇĚ a METHYLENOVÉ MODŘE).
- Provádíme-li tzv. dlouhodobou lázeň, je nutno 3., 6., A 9. den přidat asi 1/3 plné počáteční dávky. Zvýšit teplotu o 2˚C, jedná-li se o krupičku (Ichthyophthirius Multifiliis), vyhřát nádrž na 28-29˚C a tuto teplotu dodržet po celou dobu léčby.
- Žluté zabarvení vody se časem rozloží, částečně vymizí výměnou vody při odkalování.

UPOZORNĚNÍ:
Acriflavinum se používá rovněž k barvení látek, proto pozor na možnost zničení oděvu!
Přípravek je zabalen do speciálního obalu, který zamezuje rozklad světlem, ale přesto jej přechovávejte na tmavém místě a důsledně mimo dosah dětí!
Při práci zachovávejte základní hygienická pravidla, dále nejíst, nepít a nekouřit.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: