DAJANA Aloe Gel 100 ml

Kód: 16721
Neohodnoceno
Značka: Dajana
79 Kč / ks
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…
Čistý extrakt z listů rostliny Aloe Vera, který rychle obnovuje ochranný sliz na kůži ryb a hojí drobná zranění.

Detailní informace

Kamenná prodejna
Specializovaná akvaristika
Eshop a kamenná prodejna v Brně
Kvalita
Kvalita a spolehlivost
Otestováno samotnými akvaristy
Phone
+420 545 215 117
info@sklorex.cz

Detailní popis produktu

Jedná se o přírodní, mírně gelovou, čirou tekutinu světle zelenkavé barvy. Rostlina Aloe Vera obsahuje více než 200 přírodních látek. Například: Vitamíny A, B1, B2, B6, B12, C, E a podobně, stopové prvky, aminokyseliny, enzymy, lignin, saponiny atd. Soubor těchto látek se vzájemně potencuje a vědecky byly prokázány účinky: antistresové, baktericidní, protizánětlivé, regenerační, prokrvující, výživné, viricidní, anestetické, antipyretické, detoxikační, protialergické a harmonizující. Rychle obnovuje poškozený ochranný sliz na kůži ryb a hojí drobná poranění.

Dávkování: 5 ml na 25 l akvarijní vody. Gel aplikujte 1 – 2x denně po transportu, přelovování nebo jiné manipulaci s rybami.

Je to čistý extrakt z listů rostliny Aloe Vera (Aloe Barbadensis Miller). Jedná se o přírodní, mírně gelovou, čirou tekutinu světle zelenkavé barvy. Aloe Vera a její léčivé účinky byly známy již před více než 1000 lety před naším letopočtem a dnes je moderní vědou prokázáno široké spektrum účinků, které mimo jiné využíváme velmi úspěšně také v akvaristice, teraristice a u okrasných venkovních jezírek. Protože se jedná o rostlinu s vyloženě ojedinělými až téměř bájnými účinky (bývá označována jako přírodní zázrak), podívejme se na působení extraktu této unikátní rostliny detailněji, protože i hrubý výčet těchto účinků nám lépe osvětlí možnosti jejich využití v akvaristice, i když popravdě řečeno těžiště využití Aloe Vera samozřejmě spočívá v humánních oborech jako je lékařství a kosmetika.

V akvarijní praxi využíváme především účinků:

  • Regeneračního – gel velmi příznivě působí při obnově buněk venkovních (kůže) a vnitřních dutin (sliznice).
  • Baktericidního a fungicidního – velmi účinně napomáhá při nežádoucích, ale nutných zákrocích v akváriích vždy, hrozí-li poškození rybího ochranného slizu, při poranění kůže ryb, žaber, očí, ploutví a podobně. (hrozí u ryb importovaných, léčených, často přechytávaných, výstavních a podobně).
  • Velmi dobrých výsledků použití Aloe Vera v akvaristice bývá dosahováno při tření problematických druhů ryb a u ryb, při jejichž reprodukci utrpí kůže vlivem okusování sekretu potěrem, razantního průběhu tření a podobně.

Aplikaci ALOE GELU doporučujeme vždy po nutných zákrocích, jako jsou přelovování a třídění odrostlého potěru, rybek určených k prodeji nebo rybek právě nakoupených pro naše akvárium. Rovněž po uplynutí nutné doby léčebných lázní ať krátkodobých či dlouhodobých je velmi vhodné nadávkování ALOE GELU pro dokonalé vyhojení poraněných či napadených míst rybího těla, urychlení obnovy ochranného slizu a celkově zklidnění organismu.


Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: